Policyjna akcja na drogach, mnóstwo mandatów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.01.2021 10:52,
W piątek (22.01) na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Policyjna akcja na drogach, mnóstwo mandatów
Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.


Policjanci zaangażowani do działań ujawnili ponad 100 wykroczeń w ruchu drogowym. Blisko 90 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, przede wszystkim to nieprzepisowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych i w stosunku do pieszych. Policjanci na kierujących nałożyli niespełna 70 mandatów karnych, sporządzili 17 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli prawie 20 kierowców. Stróże prawa ukarali także 6 pieszych i pouczyli kolejnych 7. Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Policjanci ujawnili jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu.

- Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie. Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich najsurowsze konsekwencje karne. Stawką nie są tutaj jednak nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość… - podkreślają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy