Policyjną interwencją zakończyła się msza

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.04.2020 13:27, red
Źle policzyli wiernych.
Policyjną interwencją zakończyła się msza
Policyjną interwencją zakończyła się msza odprawiona w kościele w Ostrem (powiat żywiecki). W czasie nabożeństwa przekroczona została dopuszczalna ilość osób w nim uczestniczących. Materiały sprawy trafiły już do wydziału prewencji żywieckiej komendy policji celem przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie. Mundurowi informację o zaistniałej sytuacji skierują również do sanepidu.


W niedzielę (5.04) tuż przed 17.00 policjanci z Komisariatu w Łodygowicach otrzymali informację, że w kościele w miejscowości Ostre odbywa się msza, w czasie której najprawdopodobniej przekroczona została dopuszczalna ilość osób. Mundurowi pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

W kościele odprawiana była msza, a w środku, oprócz osób ją odprawiających, znajdowało się jeszcze szesnaścioro innych. W związku z powyższym część osób została poproszona o opuszczenia kościoła.

Po zakończonej interwencji policjanci sporządzili materiały, które trafiły do wydziału prewencji żywieckiej komendy policji celem przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie. Mundurowi materiały skierują również do sanepidu celem przeprowadzenia w tej sprawie postępowania administracyjnego.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy