Policyjny pies wytropił zaginionego seniora z Bielska-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 31.08.2021 09:59,
Policjanci i rodzina poszukiwali 86-letniego bielszczanina, który zaginął wczoraj w późnych godzinach wieczornych w Bielsku-Białej.
Policyjny pies wytropił zaginionego seniora z Bielska-Białej
Wczoraj w nocy dyżurny bielskiej komendy został zawiadomiony o zaginięciu 86-letniego mieszkańca bielskiego Lipnika. Według zgłoszenia zaniepokojonej rodziny mężczyzna cierpiący na starczą demencję wymknął się późnym wieczorem z domu.


Po samodzielnym sprawdzeniu znanych im miejsc, gdzie mógł pójść, zdesperowani zawiadomili o zaginięciu stróżów prawa. Senior wyszedł z domu lekko ubrany i z uwagi na intensywne opady deszczu oraz niską temperaturę jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. W okolicę zaginięcia natychmiast zostały skierowane policyjne patrole z bielskich komisariatów oraz Samodzielnego Pododdziału Policji w Bielsku-Białej. Na miejsce został również skierowany przewodnik policyjnego psa tropiącego z wydziału prewencji bielskiej komendy.

Policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mógłby znajdować się senior. Jego rysopis znał każdy policjant pełniący tego wieczoru służbę. Stróże prawa patrolowali rejon dworców autobusowych i kolejowych, przystanki i zajezdnie taksówek w poszukiwaniu bielszczanina.

Sprawdzali parki i skwery. W niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia zziębnięto i wyczerpanego mężczyznę w zaroślach niewielkiego lasu w bielskim Lipniku odnalazł przewodnik policyjnego psa. Senior został przekazany pod opiekę medykom z pogotowia ratunkowego. Na szczęście policjanci zdążyli w porę odnaleźć seniora, nim nie doszło do wyziębienia organizmu i senior mógł wrócić do domu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy