Policyjny pościg w Kozach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.02.2021 12:26,
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-latka, który kierując osobowym golfem nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Policyjny pościg w Kozach

W piątek (12.02) wieczorem policjanci z wydziału prewencji patrolowali okolicę Kóz. W pewnym momencie na jednej z bocznych ulic zauważyli znanego im z wcześniejszych kłopotów z prawem 28-letniego mieszkańca tej miejscowości. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca jednak zignorował polecenia policjantów i próbował uciec.

Stróże prawa podjęli pościg. 28-latek uciekał tak długo, aż uszkodził podwozie pojazdu i nie był w stanie kontynuować jazdy. Wtedy wywiadowcy nie dali mu szansy na pieszą ucieczkę, sprawnie go zatrzymując. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy. Pojazd miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny i kierujący został dodatkowo ukarany mandatem karnym za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i prowadzenie pojazdu wbrew zakazowi pojazdów grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy