Policyjny pościg za 18-letnim kierowcą

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.09.2020 11:58,
Po jego zatrzymaniu okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu.
Policyjny pościg za 18-letnim kierowcą
Jak informuje bielska policja, we wtorek (2.09) w godzinach popołudniowych mundurowi z Komisariatu Policji w Szczyrku patrolowali ulicę Beskidzką w Szczyrku.


- Ich uwagę zwrócił kierowca Renault Escape, który widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył i starał się odjechać z pola widzenia policjantów. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli dając stosowne sygnały świetlne oraz błyskowe. Kierowca renault jednak zignorował je i rozpoczął ucieczkę, łamiąc po drodze wszelkie przepisy kodeksu drogowego, a w końcu zjechał na deptak dla pieszych nad Żylicą. Tam po kilkuset metrach został skutecznie zatrzymany przez stróży prawa. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń - relacjonuje bielska policja.

Policjanci ustalili, że powodem ucieczki było to, że 18-letni mieszkaniec powiatu bielskiego nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Młodzieniec zanim wsiadł za kierownicę spożywał alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, którym uciekał. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu teraz kara nawet 5 lat za kratami, a za popełnione wykroczenia wysoka grzywna i zakaz prowadzenie pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy