Policyjny pościg za pijanym kierowcą skutera

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.09.2021 12:38,
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 33-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.>
Policyjny pościg za pijanym kierowcą skutera

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Lipowa. Przed 18.00, pełniący tam służbę policjanci z komisariatu w Łodygowicach, zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę. Tor jazdy jednośladu pozostawiał wiele do życzenia, dlatego policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go i pojechał dalej. Policjanci rozpoczęli pościg.

Podczas trwającej ucieczki kierowca motoroweru stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Po chwili policjanci zatrzymali go. Wówczas okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.

Gdy mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy