Pomocy! Złodziej! To było obywatelskie zatrzymanie

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 05.04.2019 18:48,
Odważna reakcja jednego z przechodniów,. który zareagował na krzyki kobiety
Pomocy! Złodziej! To było obywatelskie zatrzymanie
„Pomocy! Złodziej!" - takie wołanie usłyszał spacerujący ulicą Kolejową w Czechowicach-Dziedzicach mężczyzna.

Gdy zobaczył uciekającego rabusia, błyskawicznie ruszył za nim w pościg. Po chwili schwytał uciekiniera, który został przekazany w ręce policjantów. Jak się okazało, ujęty mężczyzna dokonał kradzieży portfela należącego do jednej z pracownic czechowickiej piekarni.

Do zdarzenia doszło w czwartek (4.04) około godziny 16.30 w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak informuje policja, do pomieszczenia gospodarczego jednej z piekarni zakradł się 47-latek, który wykorzystał moment nieuwagi personelu i przeszukał damską torebkę, z której zabrał portfel.

- Kiedy pracownica zorientowała się, że wychodzący z piekarni mężczyzna ją okradł, wybiegła za nim i zaczęła wzywać pomocy. Dzięki odważnej reakcji jednego z przechodniów, który zareagował na krzyki kobiety, ruszył w pościg i ujął uciekiniera, złodziej został zatrzymany i oddany w ręce stróżów prawa z czechowickiego komisariatu. Skradziony portfel wraz z zawartością wrócił do właścicielki. Zatrzymany sprawca kradzieży miał w chwili zdarzenia ponad promil alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzuty kradzieży oraz gróźb karalnych, jakie kierował do bohaterskiego przechodnia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - informuje w komunikacie bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy