Ponad 50 mandatów dla mieszkańców za niestosowanie się do ograniczeń

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 06.04.2020 11:37,
A ponad 10 osób będzie miało sprawę w sądzie.
Ponad 50 mandatów dla mieszkańców za niestosowanie się do ograniczeń
Bielscy policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Stróże prawa sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami.

Od ostatniego piątku stróże prawa nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i skierowali kilkanaście wniosków o ukaranie do sądu.


Puste ulice, skwery, parki i bulwary w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego to dowód tego, że mieszkańcy rozumieją zagrożenie epidemią i powagę sytuacji. Solidarnie stosują się do nałożonych przez rząd obostrzeń — zakazów i nakazów. Dura lex, sed lex - „twarde prawo, ale prawo” mówi rzymska paremia prawnicza.

Tak też do nowych obowiązków podchodzą stróże prawa. Tam, gdzie jest to możliwe, pouczają i tłumaczą istotę oraz cel nowego prawa. Osoby wyłamujące się z obywatelskiej solidarności narażają nie tylko siebie, ale również innych i będą ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań. Od piątku stróże prawa pouczyli za wykroczenia ponad 30 osób, wystawili ponad 50 mandatów karnych i skierowali ponad 10 wniosków o ukaranie do sądu przeciwko sprawcom wykroczeń.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy