Ponad 700 mieszkańców Rajczy i Milówki na kwarantannie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.10.2020 09:06,
Ponad 700 mieszkańców Rajczy i Milówki na kwarantannie

Ponad 700 mieszkańców Rajczy i Milówki trafiło do kwarantanny po tym, gdy 3 księży z Rajczy zachorowało na Covid- 19. U dwóch stwierdzono objawy, jeden z nich wymagał hospitalizacji. Ksiądz, u którego uzyskano pierwszy wynik dodatni, prowadził wcześniej lekcje religii jednej ze szkół w Milówce oraz w Szkole Podstawowej w Rajczy.

Wszyscy uczniowie i personel z kontaktu z zakażoną osobą (właśnie łącznie ponad 700 osób) zostali objęci dochodzeniem epidemiologicznym. Pozostali księża z parafii również trafili do kwarantanny, a kolejnych 68 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirusa potwierdzono także u 3 siatkarzy GKS GieKSa Katowice, którzy nie wymagali hospitalizacji. 16 osób jest pod nadzorem sanepidu. Po wykryciu 3 zakażonych aktorów w Teatru Polskiego w Bielsku – Białej 31 kolejnych osób służby sanitarne skierowało do kwarantanny. Do 15 wzrosła liczba zakażeń w szpitalu w Myszkowie, w którym ujawniono zachorowania na oddziałach wewnętrznym i chirurgicznym.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy