Ponad 700 zachorowań w powiatach bielskim i żywieckim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.11.2020 12:25,
Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalach.
Ponad 700 zachorowań w powiatach bielskim i żywieckim
655 nowych przypadków koronawirusa w powiecie bielskim w ciągu ostatniej doby, 117 w powiecie żywieckim.

Jak poinformował starosta żywiecki Andrzej Kalata, w dniach 31.10.2020 – 1.11.2020 na Śląsku nie było wolnych miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz na oddziałach covidowych – zabrakło miejsc, gdzie moglibyśmy hospitalizować naszych pacjentów.

Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka. Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.


APEL STAROSTY ŻYWIECKIEGO DO ŚRODOWISKA PERSONELU MEDYCZNEGO
Szanowni Państwo,
Z uwagi na bardzo trudną i dynamiczną sytuację związaną z zachorowaniami na COVID-19 zwracam się z apelem o pomoc dla Mieszkańców Powiatu Żywieckiego.

Z informacji, jakie uzyskałem, w dniach 31.10.2020 – 1.11.2020 na Śląsku nie było wolnych miejsc w szpitalach jednoimiennych oraz na oddziałach covidowych – zabrakło miejsc, gdzie moglibyśmy hospitalizować naszych pacjentów. Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka. Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.

Stąd też zwracam się z olbrzymią prośbą do personelu medycznego, w tym do lekarzy rodzinnych, lekarzy mieszkających na terenie Powiatu Żywieckiego różnych specjalności, pielęgniarek, ratowników medycznych i ratowników KPP o wsparcie pracy oddziałów Szpitala Żywiec. Każda godzina dyżurowa przepracowana przez Państwa miałaby olbrzymie znaczenie dla pacjentów wymagających hospitalizacji i oznaczałaby rozciągnięcie opieki nad Państwa pacjentami na terenie nowoczesnego szpitala.

Zwracam się do Państwa nie w swoim imieniu, ani też nie w imieniu Szpitala Żywiec, ale w imieniu Mieszkańców Powiatu Żywieckiego – pacjentów, wśród których mogą znaleźć się Wasi znajomi, przyjaciele czy rodzina.

Wszelkie zapytania dotyczące godzin dyżurowych i wynagrodzenia prosimy kierować do:
InterHealth Canada
Szpital Żywiec
tel. 736 625 641
tel. 696 929 586
W sprawach innych związanych z tym apelem do:
Starostwa Powiatowego w Żywcu
tel. 33 860 50 00

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy