Ponad połowa kierowców nie zapina pasów!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.10.2019 15:00, ap
Kolejne działania prowadzone przez policję, których wyniki mogą przerazić. Żywieccy mundurowi tym razem sprawdzali, czy i jak kierowcy zapinają pasy.
Ponad połowa kierowców nie zapina pasów!
We wtorek (29.10) policjanci z żywieckiej drogówki prowadzili działania kontrolno - prewencyjne "PASY".Ich celem było egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa dla dzieci.

- Niestety, mimo cyklicznie prowadzonych akcji prewencyjnych oraz licznych kampanii informacyjnych, wyniki działań wciąż niepokoją. Wielu kierowców nadal ignoruje ten obowiązek - mówi asp. Mirosława Piątek z żywieckiej komendy.

W czasie wtorkowych działań policjanci skontrolowali 62 samochody. Wśród nich, 34 kierowców oraz 3 pasażów, jechało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W jednym przypadku mundurowi mieli również zastrzeżenia co do sposobu przewożenia dziecka.

Pamiętajmy, że niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie kolizji czy nawet gwałtownego hamowania. W chwili zderzenia pojazdu z przeszkodą, na osoby będące wewnątrz pojazdu działa ogromna siła bezwładności, która powoduje, że człowiek przez moment ma „masę zderzeniową” wynoszącą nawet kilka ton.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy