Pościg, kolizja z radiowozami i areszt dla 23-letniego kierowcy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 09.07.2024 12:58,
Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 23-latka, który w minioną sobotę nie zatrzymał się do kontroli drogowej
Pościg, kolizja z radiowozami i areszt dla 23-letniego kierowcy
Do niebezpiecznego pościgu doszło w nocy z piątku na sobotę, kiedy funkcjonariusze z bielskiej komendy postanowili dokonać kontroli kierowcy osobowego opla, poruszającego się ulicami Bielska.

Policja informuje, że pomimo nadania sygnału do zatrzymania przez mundurowanych kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg, do którego wkrótce przyłączyły się inne będące w okolicy patrole.


Oficer Dyżurny bez zwłoki angażował w pościg dziewięć patroli policyjnych. Poruszający się Oplem, mężczyzna nie zamierzał się jednak zatrzymywać, a sygnały świetlne i dźwiękowe nie robiły na nim żadnego wrażenia.

Pościg trwał ulicami Bielska, Czechowic-Dziedzic, a zakończył się na ustawionej blokadzie policyjnej składającej się z dwóch radiowozów na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju. Mężczyzna nie mając drogi ucieczki z impetem uderzył w blokadę uszkadzając oba radiowozy. Na miejscu został obezładniony,zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Na szczęście żadnemu z policjantów, jak i osobom postronnym nic się nie stało. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy