Pościg za 29-latkiem. Chciał połknąć narkotyki, żeby uniknąć więzienia

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 02.07.2019 09:49,
Pościg za 29-latkiem. Chciał połknąć narkotyki, żeby uniknąć więzienia
W miniony piątek (28.06) policjanci z bielskiego referatu do zwalczania przestępczości narkotykowej bielskiej komendy brali udział w działaniach związanych z bezpiecznymi wakacjami.

Nieumundurowani stróże prawa patrolowali centrum Czechowic-Dziedzic, zwracając szczególną uwagę na osoby mogące mieć związek z przestępczością narkotykową.

- Wieczorem zauważyli w rejonie ulicy Piłsudskiego podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Podeszli, żeby go wylegitymować. Nie zawiódł ich policyjny nos. Kiedy przedstawili się i pokazali policyjne odznaki, 29-latek zaczął uciekać, wbiegając wprost pod nadjeżdżające samochody, aby zgubić pościg. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie ucieknie ścigającym go policjantom, z kieszeni spodni wyjął torebkę foliową, którą spróbował połknąć. Udaremnił mu to jeden z policjantów, powstrzymując go w ostatniej chwili. Okazało się, że woreczek wypełniony był amfetaminą. Mężczyzna był agresywny, próbując się nadal wyrywać i uciec policjantom. Żeby ostudzić zapał zatrzymanego 29-latka, konieczne było użycie chwytów obezwładniających i kajdanek - informuje bielska policja.


Tego samego wieczoru tuż przed 23.00, kryminalni z bielskiej „dwójki”, którzy w ramach wspomnianych działań patrolowali centrum Bielska-Białej, przy ul. Rejtana zatrzymali za posiadanie marihuany 20-letniego bielszczanina.

Obaj zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, a po jego opuszczeniu usłyszeli zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

- Zwalczanie przestępczości narkotykowej, to jeden z priorytetów Policji podczas letnich wakacji. Przy realizacji tego zadania stróże prawa kierują się zasadą zero tolerancji - podkreślają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy