Pościg za kierowcą. Był po narkotykach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.06.2022 09:02,
Policjanci z Jasienicy zatrzymali 26-latka, który nie zatrzymał się do kontroli.
Pościg za kierowcą. Był po narkotykach
Jak informuje bielska policja, wczoraj około godziny 17.30 mundurowi z Komisariatu Policji w Jasienicy patrolowali okolicę Rudzicy. Za kierownicą osobowego volkswagena zauważyli znanego im z jego wcześniejszych występków drogowych 26-latka. Policjanci wiedzieli, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, dlatego postanowili zatrzymać osobówkę do kontroli drogowej. Kierowca nie miał jednak zamiaru się zatrzymać, zignorował sygnały nakazujące natychmiastowe zatrzymanie się i ruszył w ucieczkę. Mundurowi z Jasienicy powiadomili dyżurnego i rozpoczęli pościg.

Mężczyzna kilka kilometrów dalej, w sąsiednim Międzyrzeczu Górnym uciekając nie zapanował nad rozpędzonym pojazdem i zderzył się z innym samochodem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca wybiegł z rozbitego volkswagena i chciał zbiec pieszo. Nie uciekł daleko, chwilę później schwytali go mundurowi z jasienickiego komisariatu. Był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykazało, że prowadził pod wpływem amfetaminy. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

26-latek trafił do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego w takiej sytuacji, oprócz odpowiedzialności karnej, na zasadach prawa cywilnego sprawca musi się liczyć z obowiązkiem pokrycia kosztów spowodowanej kolizji.

źródło: KMP Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy