Pościg za kierowcą. Wiadomo, jaki był powód

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.04.2021 09:02,
Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali 37-letniego bielszczanina, który nie zatrzymał się audi do kontroli drogowej.
Pościg za kierowcą. Wiadomo, jaki był powód
Jak informuje bielska policja, w niedzielę po południu mundurowi z bielskiej „dwójki” patrolowali okolicę ulicy Młyńskiej. Niewiele po godzinie 17 zauważyli audi, którego kierujący był im znany z wcześniejszych problemów z prawem. Postanowili skontrolować kierowcę. Dali mu sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak 37-latek zignorował polecenie i przyspieszył, rozpoczynają ucieczkę.Stróże prawa ruszyli za nim w pościg, po chwili dołączyły kolejne policyjne radiowozy. Ścigany pojazd uciekał wąskimi uliczkami, a jego kierowca nie zważał na inne pojazdy i pieszych, stwarzając realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Kiedy wjechał w ślepą uliczkę, porzucił pojazd, nie wyłączając silnika i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany i obezwładniony przez załogę radiowozu.

Po jego sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdziły się podejrzenia mundurowych, ponieważ okazało się, że powodem ucieczki było to, że 37-letni mieszkaniec Bielska-Białej wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu jazdy. Został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy