Posypały się mandaty dla kierowców i pieszych. Wiadomo za co

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 07.02.2020 12:33,
Podsumowanie czwartkowej akcji na bielskich drogach.
Posypały się mandaty dla kierowców i pieszych. Wiadomo za co
W czwartek (6.02) na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.


W czwartek policjanci ujawnili blisko 200 wykroczeń w ruchu drogowym. Prawie 100 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami to nieprzepisowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych i w stosunku do pieszych. Kierujący popełnili także ponad 40 innych wykroczeń w ruchu drogowym. Piesi popełnili z kolei blisko 50 wykroczeń polegających na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Stróże prawa ukarali mandatami karnymi 70 kierujących i prawie 20 pieszych. Wobec 51 kierujących zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Od początku roku na bielskich drogach doszło do 7 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których zginęły 2 osoby i kilkunastu kolizji drogowych z ich udziałem. Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie.

- Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich najsurowsze konsekwencje karne - zapowiadają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy