Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2021 13:07,
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 36-nieletniego mieszkańca powiatu bielskiego, który jechał osobowym seatem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej

We wtorek wieczorem policyjni wywiadowcy z bielskiej prewencji patrolowali okolice Ligoty koło Bielska-Białej. Ich uwagę zwrócił osobowy seat, który stał w okolicy jednego ze sklepów. Policjanci postanowili skontrolować siedzącego za kierownicą mężczyznę.

36-latek wyraźnie niepokoił się policyjną dociekliwością. Po sprawdzeniu go w bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Wyszło też na jaw, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a pod sklep przyjechał osobiście. Podczas czynności służbowych stróże prawa zauważyli przedmioty służące do zażywania narkotyków, a zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pod ich wpływem.

36-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Policjanci pobrali też krew w celu sprawdzenia, czy prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi, za co grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności został doprowadzony do zakładu karnego.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy