Poszukiwany zatrzymany, bo nie miał maseczki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.04.2021 13:02,
W ostatnich dniach bielscy policjanci zatrzymali kilka poszukiwanych osób.
Poszukiwany zatrzymany, bo nie miał maseczki

W czwartek po południu policjanci z Jasienicy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie zasłaniał ust i nosa, w miejscu gdzie było to nakazane. Po jego wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu bielskiego jest poszukiwany. Został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Tego samego dnia w sklepie wielobranżowym przy bielskiej ulicy Gazowniczej ochrona ujęła sprawcę kradzieży butelki alkoholu. Na miejsce został skierowany patrol Policji, który ukarał 57-latka z Bielska-Białej mandatem karnym za kradzież. Kiedy został sprawdzony w Systemie Informacyjnym Schengen wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez niemieckie organy ścigania.

W ostatni poniedziałek inni poszukiwany, 49-letni bielszczanin przesadził z alkoholem i zasnął w jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Relaskowej w Wapienicy. Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi szybko ustalili, że jest on poszukiwany przes sąd, gdyż miał do obycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki Policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego.

Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki Policji.

źródło: KMP Bielsko-Biała.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy