Potrącił rowerzystę i uciekł. 31-latek z zarzutami

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.07.2019 09:43, red
Policjanci z Rajczy zatrzymali 31-latka, który potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia.
Potrącił rowerzystę i uciekł. 31-latek z zarzutami
Jak informuje żywiecka policja, do zdarzenia doszło kilka dni temu w Soli. Dyżurny komisariatu policji w Rajczy około 10.00 otrzymał informację o potrąceniu rowerzysty. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Po przybyciu potwierdzili zgłoszenie.

Jak wstępnie ustalili, kierujący samochodem, po pokonaniu łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w prawidłowo jadącego rowerem 44-latka i uciekł z miejsca zdarzenia.


Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci rozpoczęli ustalenia dotyczące tego, kto kierował samochodem. Niedługo po zdarzeniu, na jednej z posesji ujawnili pojazd, który posiadał uszkodzenia, wskazujące na to, że brał udział w zdarzeniu drogowym. Po chwili na posesję przyszedł 31-letni mężczyzna, który powiedział, że w dniu zdarzenia samochód ten użytkował jego 29-letni znajomy. Policjanci dotarli do mężczyzny.

Jednak w toku dalszych ustaleń nie potwierdziła się wersja 31-latka, a on sam trafił do policyjnego aresztu. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że to sam 31-latek kierował samochodem i był sprawcą potrącenia. Ponadto próbował wprowadzić w błąd policjantów, kierując podejrzenia na swojego kolegę. 31-latek usłyszał zarzuty.

Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KPP Zywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy