Pożar składu z częściami samochodowymi

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.09.2021 09:45,
16 jednostek straży pożarnej gasiło wczoraj w godzinach popołudniowych pożar składu części samochodowych w Jasienicy. Jedna osoba, która przebywała w okolicy pożaru, została podtruta dymem.
Pożar składu z częściami samochodowymi
Dyżurny stanowiska kierowania PSP o godz. 15.32 odebrał informację o pożarze składu części samochodowych w Jasienicy. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia ogniem objęty był budynek gospodarczy, skład części samochodowych oraz część elewacji i przylegająca wiata do budynku biurowo-mieszkalnego. Osoba mieszkająca w budynku została ewakuowana przed przyjazdem zastępów.


Strażacy równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą, udzielali pomocy medycznej osobie wcześniej ewakuowanej z budynku, która podtruła się gazami pożarowymi. Następnie została ona przebadana przez zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził konieczności hospitalizacji.

Na miejsce wezwano również pogotowie gazowe z uwagi na nieszczelność przy głównym zaworze gazu, a także pogotowie energetyczne, które odłączyło budynek od prądu oraz wyłączyło prąd w głównej linii przesyłowej na czas prowadzenia działań gaśniczych przy pomocy drabiny mechanicznej. Przez cały czas prowadzonych działań ulica Cieszyńska w Jasienicy była nie przejezdna.

Po zakończeniu akcji gaśniczej na miejscu pozostały zastępy z OSP, które dozorowały miejsce pożaru do godziny piątej rano. Przyczynę pożaru ustala policja.

W wyniku pożaru spaleniu uległy części samochodowe, budynek gospodarczy, samochód dostawczy. Ponadto nadpalony został budynek mieszkalno-biurowy oraz brama wjazdowa do posesji.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy