Pożar w kamienicy w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.07.2022 09:21,
Do zdarzenia doszło w niedzielę (24.07) rano.
Pożar w kamienicy w Bielsku-Białej
Siedem zastępów straży pożarnej gasiło w niedzielę pożar, który powstał w kamienicy mieszczącej się przy ulicy Podwale w Bielsku-Białej. Do szpitala zabrano 6 osób, w tym dwójkę dzieci.


Ogniem objęte były śmieci i stare meble zalegające w pomieszczeniach piwnicznych. W całym budynku panowało silnie zadymienie, a dym wydobywał się z mieszkania na II piętrze. Osiem osób opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej. W pierwszej fazie pożaru, działania strażaków polegały na wprowadzeniu nawodnionej linii gaśniczej do piwnicy i ugaszeniu pożaru, kolejni ratownicy udali się na II piętro w celu ewakuacji mieszkańców. Równocześnie sprawiono drabinę mechaniczną do okien na II piętrze, gdzie znajdowały się osoby. Zostały podjęte dwie osoby drabiną mechaniczną, pozostałe cztery ewakuowano klatką schodową.

Dwóm osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Łącznie do szpitala zabrano sześć osób, w tym dwójkę dzieci. Pozostali lokatorzy nie wymagali pomocy medycznej. Po ugaszeniu pożaru w piwnicy, cały budynek przewietrzono, skontrolowano piwnice i wszystkie mieszkania pod kątem osób trzecich- nikogo nie znaleziono.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby nieustalone, dochodzenie prowadzi obecna na miejscu akcji policja - informuje PSP Bielsko-Biała.

źródło:> PSP Bielsko-Biała, foto: Zdjęcia: kpt. Artur Muzyk, KM PSP Bielsko-Biała,

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy