Pożar za pożarem. Tej zimy było ich już prawie 80

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.02.2021 11:29,
Na terenie Bielska Białej i powiatu bielskiego, w tym sezonie grzewczym doszło do blisko 80 zdarzeń związanych z pożarami sadzy w kominie. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.
Pożar za pożarem. Tej zimy było ich już prawie 80

Wczoraj wieczorem jednostki straży pożarnej gasiły pożar sadz w kominie w budynku mieszkalnym, mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ulicy Olszówki. Strażacy wygasili piec węglowy, a następnie wyczyścili ciąg kominowy. W budynku dokonano również pomiaru na zawartość tlenku węgla, a także skontrolowano przewód kominowy kamerą termowizyjną.

W okresie jesienno-zimowym w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych, ale także w wyniku zaniedbań użytkowników lub właścicieli budynków związanych głównie z zaniechaniem czyszczenia przewodów kominowych.

Pożar sadzy to zjawisko, któremu towarzyszy bardzo głośny szum, spowodowany trwającą gwałtowną reakcją spalania w przewodzie kominowym. Pożarowi sadzy towarzyszy bardzo wysoka temperatura, przekraczająca 1000°C, mogąca doprowadzić do rozszczelnienia się komina, co w konsekwencji może być przyczyną zapalenia się elementów konstrukcji budynku, znajdujących się w pobliżu przewodu kominowego.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy