Pożegnano funkcjonariuszy: w policyjnym mundurze od 30 lat

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 17.02.2021 11:45, PG
W poniedziałek (15.02.) odbyło się uroczyste pożegnanie dwóch dowódców z kadry kierowniczej Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.
Pożegnano funkcjonariuszy: w policyjnym mundurze od 30 lat
Z powodu obowiązujących rygorów sanitarnych uroczystość miała skromniejszy niż w ubiegłych latach przebieg. Obydwaj stróże prawa w policyjnym mundurze służyli 30 lat.

W siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej w poniedziałek odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dowódcy dwóch plutonów pożegnali się z mundurem. Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym, a jego przebieg miał skromniejszy charakter, niż było to w latach ubiegłych. Z mundurem pożegnali się aspirant sztabowy Sławomir Figura i aspirant sztabowy Wiesław Kruliczak. Obydwaj przesłużyli w policyjnym mundurze 30 lat, od początku w wapienickim pododdziale prewencji. Zajmowali się zabezpieczeniami imprez masowych na terenie miasta Bielska-Białej, ale brali także udział w ogólnopolskich akcjach policyjnych m.in. zabezpieczenie COP 24, Światowych Dniach Młodzieży czy wizyt papieża. Przede wszystkim jednak patrolowali ulice miasta i powiatu dbając o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Karierę zwieńczyli awansami na dowódców plutonów, swoim doświadczeniem zaś przez lata służyli młodszym kolegom.

W uroczystości wzięli udział dowódca pododdziału młodszy inspektor Dariusz Fajferek oraz policjanci z wapienickiej jednostki. Ponieważ odchodzący na emeryturę stróże prawa byli członkami policyjnego związku zawodowego, w ich pożegnaniu wzięli udział aspirant sztabowy Michał Szczęśniak i aspirant sztabowy Maciej Dziergas, przewodniczący i wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa śląskiego. Sławomir Figura został odznaczony Krzyżem Niepodległości klasy I z Gwiazdą, Medalem 100-lecia Policji oraz Złotą Odznaką Honorową NSZZ Policjantów, a Wiesław Kruliczak Krzyżem Niepodległości klasy I z Gwiazdą, Medalem 100-lecia Policji oraz Srebrną Odznaką Honorową NSZZ Policjantów.

Spotkanie było także okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. Przez 30 lat zawiązały się przyjaźnie, które będą trwały pomimo zawieszenia przez nich policyjnych mundurów na przysłowiowy kołek.źródło: KMP Bielsko - Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy