reklama

Pracowita doba dla strażaków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.09.2021 14:12,
W związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły dzisiejszej nocy strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowali łącznie ok. 60 razy.
Pracowita doba dla strażaków
W działania te zaangażowane zostało ponad 80 zastępów oraz 400 strażaków. Najwięcej zdarzeń związanych z wystąpieniem tego niebezpiecznego zjawiska odnotowano w Bielsku-Białej, Szczyrku, Kozach oraz gminie Porąbka.


Akcje związane były przede wszystkim z udrażnianiem zatkanych przepustów, studzienek oraz wypompowywaniem wody z piwnic, a także usuwaniem powalonych drzew oraz konarów, które blokowały przejezdność dróg, bądź stwarzały zagrożenie. Na szczęście strażacy nie otrzymali informacji, aby ktoś w tych zdarzeniach został ranny.

Przykłady interwencji:

W Bielsku-Białej przy ulicy Spokojnej drzewo oparło się o przewody energetyczne i światłowód. Działania jednostek straży pożarnej polegały na usunięciu nadłamanej części drzewa.

W Czańcu przy ulicy Cedrowej i Zielonej strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic za pomocą pompy szlamowej.

W Kozach przy ulicy Przepiórek działania straży pożarnej polegały na oczyszczeniu i wypompowaniu wody ze studzienki burzowej oraz wykonaniu odpływów wody poza teren posesji, zabezpieczając tym samym budynek przed zalaniem.


źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy