Prawie pół tysiąca dzieci przyszło na świat w bielskim szpitalu od początku pandemii

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.06.2020 15:20, INFORMACJA PRASOWA
Dużą dyscypliną i zrozumieniem wykazują się Pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Od momentu ogłoszenia w Polsce epidemii koronawirusa SARS–CoV-2, w placówce na świat przyszło 480 dzieci, w tym 5 par bliźniaków.
Prawie pół tysiąca dzieci przyszło na świat w bielskim szpitalu od początku pandemii

Personel Oddziału Ginekologiczno-Położniczego od początku ogłoszenia epidemii stosuje się i pracuje w obowiązującym reżimie epidemiologicznym. – W takiej rzeczywistości musiały także odnaleźć się kobiety rodzące, które nie mogły i nadal nie mogą liczyć na porody rodzinne, ani odwiedziny i wsparcie swoich bliskich – wyjaśniła Barbara Sadlik, położna oddziałowa.

Położna podkreśliła, że pomimo tak restrykcyjnych obostrzeń, od momentu ich wprowadzenia pacjentki wykazują bardzo duże zdyscyplinowanie. – Kobiety mają świadomość, że istnieje realne zagrożenie niebezpiecznym wirusem, a nasze procedury sprowadzają się do zapewnienia im i ich nowonarodzonym dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa – dodała Barbara Sadlik.

- Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnym czasie, ale życie toczy się nadal swoim rytmem i dzieci przychodzą na świat. Od ogłoszenia w Polsce epidemii na naszym oddziale odbyło się 470 porodów, w tym 179 cięć cesarskich – powiedziała położna.

Barbara Sadlik podkreśliła, że u żadnej z pacjentek nie stwierdzono dotychczas dodatniego badania w kierunku choroby Covid 19, którą wywołuje koronawirus SARS –CoV-2.

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od kilku lat rodzi się najwięcej dzieci w województwie śląskim. Tak było również w 2019 roku.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jako miejsce porodu wybierają nie tylko mieszkanki Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale także Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. To efekt bardzo dobrego zaplecza, jakim dysponuje szpital oraz znakomitej kadry i specjalistów zajmujących się kobietami z ciążami wysokiego ryzyka (takich, w których jest prawdopodobieństwo urodzenia dziecka przed 31 tygodniem ciąży). Szpital ma trzeci stopień referencyjności, czyli najwyższy poziom opieki.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy