Przemyt znacznej ilości narkotyków udaremniony przez policjantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2020 12:41,
25-latek miał przy sobie blisko 4,5 kg marihuany!
Przemyt znacznej ilości narkotyków udaremniony przez policjantów

Policjanci z cieszyńskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą podczas pracy operacyjnej ustalili, że 25-latek z woj. kujawsko-pomorskiego może przewozić przez teren powiatu cieszyńskiego znaczne ilości narkotyków.

Policjanci zauważyli podejrzany pojazd w Górkach Wielkich i tam wspólnie z mundurowymi oddziału prewencji z Bielska-Białej podjęli próbę jego zatrzymania. Mężczyzna na widok umundurowanych funkcjonariuszy zamiast zwolnić i zatrzymać się, znacznie przyśpieszył i próbował uciec. Jednak policjanci byli przygotowani na taką ewentualność - drugiej kontroli i blokady drogi 25-latek już nie uniknął. Próbował ratować się jeszcze pieszą ucieczką… z workiem pod ręką.

W trakcie biegu, w miarę utraty sił postanowił pozbyć się ładunku odrzucając go za budynek, który mijał. Ale i to nie pomogło. Policjanci szybko go zatrzymali. Jak się okazało powodów, dla których mężczyzna się nie zatrzymał było więcej. Pierwszym był fakt, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Drugi powód był znacznie poważniejszy: 25-latek miał przewoził w samochodzie blisko 4,5 kilograma marihuany, której usiłował się pozbyć w trakcie ucieczki. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie posiada dokumentu uprawniającego go do kierowania samochodem, a narkotyki nie są jego – nie pamiętał tylko czy je znalazł, czy też otrzymał od kogoś innego…

Mężczyzna usłyszał już zarzut przestępstwa posiadania znacznej ilości narkotyków i nie zatrzymania się do kontroli, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy