Przez powiaty przeszła nawałnica

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.11.2019 09:00, ap, foto: OSP Czaniec, OSP Rajcza
Powalone drzewa, uszkodzone samochody, zerwany dach - to tylko niektóre skutki silnej wichury, która w weekend nawiedziła powiat bielski i żywiecki.
Przez powiaty przeszła nawałnica
To nie był spokojny weekend dla strażaków.Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej tylko minionej doby odnotowała 12 interwencji związanych z silnym wiatrem. W powiecie żywieckim do skutków nawałnicy strażacy wyjeżdżali 5 razy. Do tego jeszcze dodać musimy liczne interwencje jednostek OSP.

Większość z nich dotyczyła usuwania powalonych konarów drzew. W Bielsku-Białej przy ulicy Majakowskiego strażacy usuwali konar drzewa, który uszkodził samochód osobowy. Pomagali również w zabezpieczeniu dwóch banerów reklamowych przy ulicy Górskiej i Cieszyńskiej, które uległy uszkodzeniu w wyniku wichur.

- Z kolei w Czańcu drzewo oparło się o budynek mieszkalny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pocięli złamany konar drzewa. Podczas działań wykorzystano koparko-ładowarkę, aby odciągnęła drzewo od budynku w celu pocięcia je na mniejsze części - relacjonuje kpt. Patrycja Pokrzywa z bielskiej straży pożarnej.

Jeśli chodzi o powiat żywiecki najgroźniejsza sytuacja miała miejsce w Rycerce Dolnej. Tutaj wiatr z hali produkcyjnej zerwał dach. Natomiast w miejscowości Sól interwencja strażaków polegała na usunięciu z drogi powalonego drzewa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy