Pseudokibic rozbojem próbował wymusić 40 tys. zł

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 08.11.2019 08:49, ap
Mężczyzna powiązany ze środowiskiem bielskich pseudokibiców napadł na 24-latka i jego znajomą w mieszkaniu. Rozbójnik zażądał kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Pseudokibic rozbojem próbował wymusić 40 tys. zł
Do zdarzenia doszło podczas długiego weekendu w jednym z bloków na Osiedlu Karpackim w Bielsku

W sobotę do jednego z mieszkań, w którym przebywał 24-latek ze swoją znajomą, doszło do napadu. Napastnik zaatakował przebywającego w mieszkaniu mężczyznę i zażądał od niego 40 tys. złotych.

- Agresor bił i groził swojej ofierze. Napadnięty mężczyzna nie wydał jednak pieniędzy. W międzyczasie jego znajomej udało się uciec z mieszkania i wezwać pomoc. Kiedy bandyta zorientował się, że na miejsce może już jechać policja — zbiegł. Na szczęście napadnięty mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń - relacjonuje asp. Roman Szybiak z bielskiego komisariatu.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności, w jakich doszło do napadu. Kryminalni rozpoczęli śledztwo.

- Policjanci sprawdzali, skąd napastnik mógł dowiedzieć się, że napadnięta para może w mieszkaniu przechowywać dużą sumę gotówki, zbierali i zabezpieczali dowody przestępstwa. Stróże prawa sprawdzali nagrania z monitoringu miejskiego i poszukiwali świadków przestępstwa. Wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego bielskiej komendy ustalili pojazd, którym przyjechał sprawca napadu - dodaje policjant.

Stróże prawa po kilku godzinach na jednej z uliczek Osiedla Beskidzkiego zauważyli poszukiwany samochód Zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 28-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez napadniętego w mieszkaniu mężczyznę.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu tożsamości i kryminalnej przeszłości okazało się, że ma on związek z półświatkiem pseudokibiców jednego z bielskich klubów piłkarskich.

28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy