Rowerzysta zginął w wypadku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.04.2022 10:30,
Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia.
Rowerzysta zginął w wypadku

Jak informuje policja, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek (14.04) po godzinie 14:00 na ul. Morcinka w Kaczycach.

W rejonie skrzyżowania ul. Morcinka z utwardzoną drogą podporządkowaną, miało miejsce zderzenia samochodu osobowego marki opel, kierowanego przez 47-letnią kobietę, z kierującym rowerem, którym poruszał się 67-latek.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy cieszyńskiej drogówki wynika, że kierujący rowerem najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w bok samochodu. Mimo podjętej na miejscu zdarzenia reanimacji rowerzysta zmarł. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. Policjanci nadzorowani przez prokuratora przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na parking strzeżony, gdzie będą poddane szczegółowym oględzinom.

- Apelujemy po raz kolejny do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności. Szczególnie w dni, kiedy pogoda jest wręcz wymarzona do spacerów, podróży samochodem rowerem… Słońce, sucha nawierzchnia, wiosenne ciepło sprawiają, że tak istotna na drodze rozwaga i koncentracja spadają. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Niezwykle ważne też jest, aby zarówno kierowcy, jak i cykliści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy. W szczególności prosimy rowerzystów o rozsądek, wyobraźnię i odpowiedzialność podczas jazdy, a do kierujących pojazdami o zwrócenie szczególnej uwagi na rowerzystów, ponieważ oni w zderzeniu z naszym samochodem nie mają najmniejszych szans -

- informuje cieszyńska policja.

źródło: KPP Cieszyn

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy