Rozpoczęto ewakuację placówki w Czernichowie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.05.2020 12:30, INFORMACJA PRASOWA
Teraz do wsparcia placówki, najprawdopodobniej zostanie zadysponowany personel medyczny z wojska.
Rozpoczęto ewakuację placówki w Czernichowie

Do tej pory koronawirusa potwierdzono u 54 podopiecznych i pracowników w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji Ad-Finem w Czernichowie. Kilku pensjonariuszy zmarło.

Tak ostatnie godziny w placówce relacjonują ratownicy ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej:

- Ostatnia doba, była jedną z najtrudniejszych dla naszych ratowników. Doszło do sytuacji, gdzie personel placówki, po kilku tygodniach pracy w izolacji w większości opuścił ośrodek. Na miejscu pozostało 10 osób z personelu Zintegrowanej Służby Ratowniczej, 2 pracowników medycznych ośrodka i 5 osób z personelu dodatkowego.

W związku z tym, że doszło do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu pensjonariuszy i personelu, zwróciliśmy się z prośbą do Wojewody o ewakuację placówki lub wsparcie działań personelem zewnętrznym. Sami również dokonaliśmy przegrupowania i zwolnienia z ośrodka części personelu Zintegrowanej Służby Ratowniczej

W wyniku naszych monitów, do placówki skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i jeden Zespół Ratownictwa Medycznego z Żywca. Zadaniem tych zespołów było przeprowadzenie segregacji medycznej i wytypowanie osób, które w pierwszej kolejności mogłyby opuścić ośrodek. W wyniku tej segregacji wytypowano 24 osoby, które w pierwszej kolejności mogłyby zostać ewakuowane. Do godziny 6:00 rano w dniu 01.05.2020r. zrealizowano transport medyczny 14 osób. Do wsparcia placówki, najprawdopodobniej zostanie zadysponowany personel medyczny z wojska.

O godzinie 7:00 zakończyliśmy działania na terenie czernichowskiej placówki. Na podsumowania i wyciągnięcie wniosków przyjdzie jeszcze czas. Dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy wspierali nasze działania. - relacjonują ratownicy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy