Ruszają masowe szczepienia w Bielsku-Bialej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.04.2021 14:41, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Samorządowy punkt szczepień masowych w hali pod Dębowcem jednak zostanie uruchomiony 19 kwietnia.
Ruszają masowe szczepienia w Bielsku-Bialej

W piątek, 16 kwietnia, obiekt przeszedł pozytywną ocenę przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia i od poniedziałku rozpoczną się tam szczepienia przeciwko Covid-19.

Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, dodatkowy punkt masowych szczepień przeciwko Covid-19 prowadzony przez gminę zlokalizowany został w części konferencyjnej hali pod Dębowcem. Miał rozpocząć pracę 19 kwietnia, ale jego uruchomienie stanęło pod znakiem zapytania z powodu chwilowego braku dostępności szczepionek. Ostatecznie jednak 16 kwietnia zapadła decyzja - 19 kwietnia w hali rozpoczną się masowe szczepienia. Każdego dnia zaszczepionych będzie 500 osób.

Punkt będzie pracował od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem pierwszego weekendu, czyli 24-25 kwietnia), w systemie dwuzmianowym, w godz. 8.00-18.00. W ciągu jednego będzie mógł zaszczepić 500 osób. Do tego celu wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali. Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Od strony medycznej działalność punktu zabezpiecza Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski.

Rejestrować się na terminy szczepienia po 19 kwietnia w punkcie szczepień w hali można dzwoniąc w godz. 8.00-15.00 na trzy numery telefonów punktu : 500 398 259, 500 398 236 oraz 500 398 492.
Osoba zarejestrowana otrzyma sms z systemu z miejscem (Bielsko-Biała, ul. Karbowa 26), datą i godziną szczepienia.
Istnieje też możliwość rejestracji na ogólnych zasadach - przez infolinię pod nr 989 lub poprzez aplikację e-pacjent.

Uwaga! Punkt szczepień masowych jest przeznaczony wyłącznie dla osób zdrowych. Na szczepienie w tym punkcie może zapisać się tylko osoba, która wypełni ankietę zdrowotną, do której nie będzie zastrzeżeń. Osoby chore, w tym chore przewlekle, mogą umawiać się na szczepienie w punkcie podstawowej opieki zdrowotnej lub w szpitalu.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy