Rząd przedłuża restrykcje o kolejny tydzień

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 07.04.2021 11:31,
Zapadła decyzja o przedłużeniu obostrzeń.
Rząd przedłuża restrykcje o kolejny tydzień
W środę (7.04) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu różnych restrykcji o kolejny tydzień - do 18 kwietnia.


Do 18 kwietnia zamknięte pozostanie większość sklepów w galeriach handlowych, restauracje, hotele, siłownie, przedszkola, salony urody, a działalność obiektów sportowych pozostanie ograniczona do sportu zawodowego.

Pierwotnie obostrzenia miały trwać do 9 kwietnia.

Restrykcje przedłużono, ponieważ ciągle niemal codziennie Ministerstwo Zdrowia raportuje dwucyfrowe liczby zakażeń koronawirusem, a sytuacja w szpitalach jest coraz trudniejsza.

- Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne - powiedział A. Niedzielski.

Minister stwierdził, że być może pod koniec kwietnia otwarte zostaną przedszkola, a uczniowie z klas I - III wrócą do nauczania stacjonarnego. Ale nie jest to pewne.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy