Samochód za 100 tysięcy odzyskany przez bielskich policjantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.07.2020 10:07,
Jak się okazało, samochód został przywłaszczony na początku lipca przez 24-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego.
Samochód za 100 tysięcy odzyskany przez bielskich policjantów
Policjanci z trzeciego komisariatu odzyskali pojazd marki Skoda Kamiq wartości ponad 100 tys. Samochód został przywłaszczony na początku lipca przez 24-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego. Wypożyczył on nowego SUV-a w jednym z bielskich salonów, przestał jednak płacić za jego wynajem. Za przywłaszczenie samochodu grożą nawet 3 lata za kratami. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje niebawem prokurator.


Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej. 24-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego od jednego z dealerów marki Skoda kilka miesięcy temu wypożyczył SUV-a wartego ponad 100 tys. zł. Początkowo mężczyzna wywiązywał się z umowy, w czerwcu przestał jednak płacić za wynajem samochodu. Nie dobierał telefonów od przedstawiciela salonu samochodowego, nie odpowiadał na wiadomości. Ślad po nim i wypożyczonym samochodzie zaginął. Właściciel pojazdu nie mógł odzyskać ani swojej skody, ani należnych pieniędzy postanowił więc zawiadomić o sprawie policję.

Zgłoszeniem zajęli się śledczy z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Policjant z wydziału kryminalnego, który dostał sprawę, szybko namierzył nieuczciwego 24-latka i odzyskał pojazd. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności i motywy działania 24-latka, za przywłaszczenie pojazdu mężczyźnie może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy