Sanepid szuka osób, które pod koniec lipca były w Energylandii [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 07.08.2020 13:28,
Może to dotyczyć wielu tysięcy osób.
Sanepid szuka osób, które pod koniec lipca były w Energylandii [AKTUALIZACJA]
Sanepid w Oświęcimiu wydał ogłoszenie. Wszyscy, którzy przebywali w parku Rozrywki Energylandia w Zatorze w dniu 28 lipca br. powinni zgłosić się do najbliższej stacji sanitarno - epidemiologicznej.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że feralnego dnia na terenie tego parku rozrywki przebywała osoba zarażona koronawirusem, która mogła zarazić wiele innych osób.

Poniżej komunikat sanepidu w tej sprawie.


AKTUALIZACJA

Wieczorem sanepid zaktualizował swój wcześniejszy komunikat. Tym razem o kontakt proszone są tylko osoby, które 28 lipca były w Parku Rozrywki Energylandia, u których występują objawy koronawirusa


Wieczorem Energylandia wydała stanowisko w tej sprawie:

"Park Rozrywki Energylandia jest miejscem bezpiecznym dla Gości oraz pracowników. Od otwarcia sezonu w czerwcu 2020 na całym jego terenie są w pełni respektowane przedstawione przez Ministerstwo Rozwoju i GIS wytyczne sanitarne w związku z przeciwdziałaniem koronawirusowi.
Zarówno przed wejściem do Parku Rozrywki, jak i na jego terenie, obowiązują stosowne zasady higieny i dezynfekcji. Wprowadzone procedury w nowym reżimie sanitarnym dają gwarancje pełnej ochrony.


Limit 1 osoby na 10 metrów kwadratowych powierzchni Parku Rozrywki przy ogromnym obszarze Energylandii daje możliwość swobodnego poruszania się i zabawy – przy jednoczesnym respektowaniu zasad sanitarnych, w tym dotyczących zachowania stosownych odstępów.
Podkreślić należy, że Energylandia znajduje się na terenie Gminy Zator, w której aktualnie nie ma osób zarażonych koronawirusem. Potwierdza to, zatem, że środki sanitarne wprowadzone i respektowane na terenie Gminy Zator, przez lokalne władze, przedsiębiorców oraz mieszkańców, są skuteczne.Komunikat Sanepidu w Oświęcimiu z 7 sierpnia 2020 r. jest procedurą standardową. Nie precyzuje jednak czy osoba, która była w Parku Rozrywki 28 lipca – w momencie pobytu – była zarażona, czy miała kontakt z taką osobą. W związku z tym Energylandia zapewnia, że kadra Parku Rozrywki jest zdrowa. Z informacji uzyskanych przez Park Rozrywki w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu wynika, że o kontakt proszone są wyłącznie osoby, u których potwierdzono objawy.

Energylandia - jako jedyny park rozrywki w Polsce - do dezynfekcji używa nowoczesnych dronów, które po zamknięciu każdego dnia, dezynfekują teren Park Rozrywki. Jest to jedna z kilku form dezynfekcji stosowanych w Parku Rozrywki. Na wejściu do obiektu znajduje się również specjalna kamera termowizyjna. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem jest nieustanna dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek, czy siedzeń. W Parku Rozrywki znajduje się obecnie kilkaset stacji do dezynfekcji dłoni. Energylandia w możliwym maksymalnym zakresie wykorzystuje wszelkie formy zabezpieczeń i środków sanitarnych w sposób najmniej inwazyjny i najbardziej komfortowy dla Gości. Energylandia jest pewna, że dokłada szczególnej staranności, aby wizyta każdego Gościa była bezpieczna w sytuacji epidemiologicznej, jaką mamy obecnie w kraju."


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy