Sąsiedzi udaremnili kradzież samochodu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.01.2021 10:35,
Bielscy policjanci zatrzymali 35-latka, który chciał ukraść osobowego fiata. Sprawcę zauważyli sąsiedzi właściciela pojazdu i zawiadomili stróżów prawa.
Sąsiedzi udaremnili kradzież samochodu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10 na ulicy Komorowickiej w Bielsku-Białej. Mieszkanka jednej z kamienic zauważyła, że nieznany jej mężczyzna próbuje odjechać fiatem 170 należącym do jej sąsiada. Kobieta podejrzewała, że chce go ukraść, ponieważ wyszarpał kable spod kierownicy i próbował uruchomić silnik. Wcześniej ten sam mężczyzna pił alkohol na ławce przed kamienicą.

Oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast skierował na miejsce policjantów z wydziału prewencji, którzy nieopodal opisanego auta zauważyli mężczyznę ze zgłoszenia. Stróże prawa zatrzymali go, a na miejsce przyjechał technik kryminalistyki, który wykonał oględziny i zabezpieczył ślady włamania. Podejrzewanym o próbę kradzieży okazał się 35-letni obywatel Ukrainy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad półtora promila w organizmie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu oraz usiłowania prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Policjanci dziękują za obywatelską postawę świadka. Dzięki czujnemu, sąsiedzkiemu oku udało się udaremnić kradzież pojazdu i jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy