Seria wypadków. Jutro akcja policji na drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.06.2020 09:11,
Seria wypadków. Jutro akcja policji na drogach

Nie jest spokojnie w ostatnich dniach na drogach powiatu żywieckiego. Doszło do całej serii wypadków.

W piątek tuż przed 15.00, w Żywcu na ul. Krakowskiej, kierujący bmw, 30-latek, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą skodę, którą kierował 59-latek. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W niedzielę po 15.00, w Żywcu na ul. Komonieckiego, kierujący renault 82-latek, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w barierę energochłonną. Jak ustalili policjanci kierowca był trzeźwy i miał uprawnienia do kierowania. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny.

Dwie godziny później w Żywcu na ul. Wesołej, kierujący cadillakiem mężczyzna, nie zachował ostrożności i uderzył w tył jadącego przed nim renault, który z kolei uderzył w jadący przed nim ciągnik siodłowy. Sprawca kolizji był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny.


Z kolei w poniedziałek przed 6.00 w Żywcu na ul. Browarnej, kierujący mercedesem sprinter 25-latek, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 24-latkowi, który kończył manewr wyprzedzania innego pojazdu, doprowadzając do zderzenia samochodów. W wyniku zdarzenia 48-letni pasażer mercedesa w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. W sprawie wypadku drogowego postępowanie prowadził będzie wydział kryminalny żywieckiej komendy policji.

Około 8.30 w Gilowicach na ul. Krakowskiej, kierująca skodą 42-latka, podczas wjeżdżania na drogę główną z drogi podporządkowanej, nie zachowała należytych środków ostrożności i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem, którym kierował 67-latek. 42-latka za spowodowanie kolizji drogowej otrzymała mandat karny.

Jak informują policjanci, w czwartek na drogach powiatu zostanie przeprowadzona akcja "Prędkość". Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy przekraczają prędkość.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy