Seria wypadków rowerzystów w górach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2020 09:07,
Kolejne ciepły, ale dla goprowców pracowity weekend w górach
Seria wypadków rowerzystów w górach
Słoneczna pogoda sprawiło, że wiele osób wybrało się w góry. Niestety niw wszyscy wrócili o własnych siłach. Całą serie wypadków zaliczyli rowerzyści.

Poniżej krótkie sprawozdanie GOPR Beskidy z weekendu.

21 wypadków, w których pomocy udzielali dyżurni wszystkich siedmiu stacji ratunkowych (CSR, Klimczok, Hala Miziowa, Markowe Szczawiny, Hala Skrzyczeńska, Przysłop pod Baranią Górą, Leskowiec).
Tym razem krótki raport z SR Klimczok
W sobotę ok. 11:00 ratownik dyżurny został zawiadomiony o wypadku rowerzystki na trasie Rock 'N' Rolla (
Enduro Trails
Bielsko-Biała
) powyżej przełęczy Kołowrót. Doznała bardzo bolesnego urazu stawu łokciowego. Po zaopatrzeniu została przetransportowana i przekazana ZRM. Podczas powrotu z akcji pomocy wymagał rowerzysta z urazem nadgarstka oraz otarciami skóry. Chwilę później konieczne było udanie się do rowerzystki na przełęcz Kołowrót, która wskutek upadku najprawdopodobniej doznała wstrząśnienia mózgu. Po raz kolejny życie uratował kask. Poszkodowana została przekazana ZRM celem przeprowadzenia dalszych badań w szpitalu.
W niedzielę ratownicy udzielili pomocy rowerzyście z kontuzją nadgarstka oraz otarciami twarzy, który zgłosił się do dyżurki po upadku na szlaku żółtym Błatnia - Klimczok.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy