Seria wypadków w Beskidach. 10 w sobotę!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.06.2021 09:30,
Kolejny pracowity weekend dla beskidzkich ratowników GOPR.
Seria wypadków w Beskidach. 10 w sobotę!
- W minionym tygodniu zanotowaliśmy 21 wypadków, z czego aż 10 w sobotę. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w rejonie Hali Miziowej, gdzie dwukrotnie lądował śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - informuje GOPR Beskidy.


W sobotę 35-letnia turystka straciła przytomność przy schronisku. Po odzyskaniu świadomości, objawy u poszkodowanej (m.in. bóle i zawroty głowy, brak możliwości otwarcia oczu i przyjęcia pozycji spionizowanej) wskazywały na podejrzenie udaru. Ratownicy po udzieleniu niezbędnej pomocy przetransportowali turystkę na lądowisko, gdzie została przejęta przez załogę LPR.

W niedzielę dyżurni otrzymali zgłoszenie o 63-letnim turyście z rozwijającym się stanem przedzawałowym. U mężczyzny (początkowo w logicznym kontakcie z bladą i spoconą skórą, dusznościami oraz kaszlem) w obecności ratowników doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Ratownicy natychmiast rozpoczęli czynności ratunkowe przy użyciu defibrylatora. Po skutecznej defibrylacji turyście przywrócono funkcje życiowe - dalsze zabiegi medyczne kontynuowała zadysponowana na miejsce załoga LPR. Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego, drogą powietrzną został przetransportowany do Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Bielsku-Białej.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy