Siedem osób w szpitalu po pożarze sadzy w kominie

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.10.2019 14:24, ap
W jednym z domów w powiecie żywieckim doszło do pożaru sadzy kominie. Strażacy ewakuowali siedem osób, w tym dwoje rocznych dzieci. Wszyscy trafili do szpitala.
Siedem osób w szpitalu po pożarze sadzy w kominie
W poniedziałek (21.10) ok. godz. 22.30 w miejscowości Rychwałdek doszło do groźnego pożaru.- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali budynek częściowo zadymiony z palącą się sadza w kominie. Dowódca natychmiast zarządził ewakuację siedmiu osób w tym dwoje dzieci w wieku ok. 1 roku - relacjonuje Marek Tetłak z żywieckiej straży pożarnej.

Przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego zdecydowały o zabraniu wszystkich domowników do szpitala na obserwację.

Po ugaszeniu pożaru sadzy i dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń strażacy stwierdzili, że przewód kominowy jest popękany w kilku miejscach i tymi pęknięciami do środka pomieszczeń przedostawał się dym i tlenek węgla.

Sezon grzewczy się dopiero rozpoczął a strażacy do tego typu pożarów interweniowali już ponad 10 razy.

foto: KM PSP w Żywcu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy