Siedem osób zakażonych po meczu Podbeskidzia

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 29.07.2020 09:00, PG
Do sanepidu zgłosiła się osoba, która miała objawy zakażenia koronawirusem. Wynik testu okazał się dodatni.
Siedem osób zakażonych po meczu Podbeskidzia

W środę (15.07.) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, odbył się mecz piłkarzy Podbeskidzia z Odrą Opole. Po nim zawodnicy świętowali wygraną 4:3 i powrót do Ekstraklasy.

Jak donosi TVN24 po spotkaniu u czterech kibiców, którzy zasiedli na trybunach, stwierdzono koronawirusa. Zakażenie potwierdzono też u trzech osób z ich najbliższego otoczenia.

- Do sanepidu w Bielsku-Białej zgłosiła się osoba, która miała objawy zakażenia koronawirusem. Wynik testu okazał się dodatni - mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego. - Wtedy jeszcze obowiązywały surowe obostrzenia. Stadion mógł być obłożony na widowni najwyżej w 25 procentach, dlatego ustalenie osób z najbliższego otoczenia było łatwe - mówi Kucharzewska.

Trzy osoby z otoczenia pierwszej zakażonej, które były na meczu, miały wynik dodatni. Następnie zakażenie potwierdzono u kolejnych trzech osób z ich najbliższego otoczenia. Wszyscy są mieszkańcami Bielska-Białej. Kolejnych 10 osób, które miały kontakt z zakażonymi, zostało objętych kwarantanną.

Od soboty (25.07.) rząd złagodził obostrzenia. Publiczność może zajmować połowę miejsc.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy