Śmiertelne potrącenie pieszego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.01.2022 11:00,
W wyniku potrącenia przez samochód śmierć poniósł 74-letni mężczyzna.
Śmiertelne potrącenie pieszego
Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed 17.00 w Krzyżowej (powiat żywiecki) na ul. Jana Pawła II. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący vw 31-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Korbielowa, potrącił 74-letniego pieszego, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł.


Jak ustalili policjanci, 31-letni kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Na miejscu przez kila godzin pracowali policjanci, obecny był prokurator. Pod jego nadzorem śledczy będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Okres zimowy charakteryzuje się trudnymi warunkami na drodze. Mokra czy śliska jezdnia wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, a szybciej zapadający zmrok powoduje, że zauważenie pieszego przez kierowcę jest utrudnione, dlatego jedyną słuszną wskazówką jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają również piesi, przede wszystkim poprzez obserwowanie pojazdów w trakcie poruszania się po drodze (szczególnie w przypadku przechodzenia przez jezdnię), jak również zakładanie elementów odblaskowych, o co po raz kolejny apelujemy.

Element odblaskowy to szansa dla kierowcy, który wcześniej nas dostrzeże i będzie miał więcej czasu na podjęcie właściwej reakcji. To z kolei może nas ustrzec przed wypadkiem drogowym. Pamiętajmy, za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik. Zarówno kierowca, jak i pieszy zobowiązani są do ostrożności i uwagi na drodze

- informuje żywiecka policja.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy