Śmiertelne zatrucia czadem. Kobiety umarły podczas kąpieli

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2019 18:45, ap
32-latka i nastolatka śmiertelnie zatruły się podczas kąpieli. 41 osób (w tym 12 dzieci) przewieziono do szpitala. Czad to cichy zabójca, dlatego strażacy będą głośno z nim walczyć!
Śmiertelne zatrucia czadem. Kobiety umarły podczas kąpieli
W minionym sezonie grzewczym Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej była wzywana 103 razy do pomiarów tlenku węgla.

Niestety nie obyło się bez ofiar. Dwie kobiety w wieku 17 i 32 lata zatruły się śmiertelnie czadem podczas kąpieli. Ponadto 41 osób, w tym 12 dzieci przewieziono do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. W tym samym czasie odnotowano 130 pożarów związanych z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych.Strażacy rozpoczynają kampanię społeczną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

- Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla - informuje st.kpt. Patrycja Pokrzywa z KM PSP w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy, że sezon grzewczy rozpoczyna się w październiku i kończy w marcu. Warto zainstalować czujniki czadu. Nie dajmy się zabić cichemu mordercy!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy