Spływają wyniki - ratownicy rekomendują ewakuację placówki w Czernichowie [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.04.2020 11:58, INFORMACJA PRASOWA
W czwartek (30.04) dyrekcja Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji, otrzymała kolejną partię wyników, które 27 kwietnia zostały pobrane od osób przebywających na terenie czernichowskiej placówki.
Spływają wyniki - ratownicy rekomendują ewakuację placówki w Czernichowie [FOTO]

Ze 189 pobranych próbek, do chwili obecnej gotowe są wyniki 98 wymazów. W tej grupie łącznie jest 37 wyników dodatnich, 60 wyników ujemnych i jeden wynik w statusie „wątpliwy”. W grupie 98 przebadanych osób jest również 3 „ozdrowieńców”.

- W związku z sytuacją w placówce, dotyczącą przede wszystkim personelu, który nie jest w stanie dłużej pracować w warunkach izolacji i w tak okrojonym składzie osobowym przez całą dobę sprawować opieki nad pensjonariuszami- przekazaliśmy dyrekcji placówki rekomendację dotyczącą ewakuacji pensjonariuszy lub wsparcia placówki personelem zewnętrznym. Notatka została w dniu wczorajszym wysłana również do wiadomości starosty żywieckiego. Dyrekcja placówki, kierując się dobrem pacjentów i personelu zgodziła się z naszą rekomendacją i w pełni ją poparła - informuje Dawid Burzacki, Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej.


Jako Zintegrowana Służba Ratownicza od blisko dwóch tygodni wspieramy personel czernichowskiej placówki, natomiast nasze działania są działaniami doraźnymi i interwencyjnymi. Nie możemy zastępować personelu ŚCODiR. Podejmując decyzję o wsparciu ośrodka zakładaliśmy, że nasz pobyt będzie tygodniowy- ze względu na dobro pensjonariuszy i personelu, wydłużyliśmy nasze działania pomocowe do dwóch tygodni. 14 dni mija w dniu jutrzejszym i jutro musimy z placówki wycofać swoich ludzi. Jesteśmy w stałym kontakcie ze starostwem i służbami wojewody. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się wypracować jakieś rozwiązanie i zapewnić prawidłową opiekę pensjonariuszom. Zadeklarowaliśmy również pomoc w ewentualnej ewakuacji- dodaje Dawid Burzacki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy