Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.01.2021 12:42,
Jak informuje bielska policja, do kradzieży rozbójniczej doszło przed świętami Bożego Narodzenia ubiegło roku w jednym z bielskich centrów handlowych.
Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany

Jak informuje bielska policja, do kradzieży rozbójniczej doszło przed świętami Bożego Narodzenia ubiegło roku w jednym z bielskich centrów handlowych. Sprawca zabrał z półki w drogerii markowe perfumy wartości ponad 500 złotych, schował je, a następnie chciał wyjść ze sklepu, płacąc tylko za drobne artykuły spożywcze. Moment kradzieży został jednak zauważony przez pracownika ochrony, który obserwował, czy klient zapłaci za niego przy kasie.

Niestety, mężczyzna nie wyjął pakunku, dlatego ochroniarz podjął próbę jego ujęcia. Kiedy podszedł do mężczyzny chcąc uniemożliwić mu wyjście ze sklepu, ten zaczął go szarpać i uderzył, uciekając ze skradzionym towarem. Personel sklepu wezwał na miejsce patrol Policji. Stróże prawa zabezpieczyli nagrania ze sklepowego monitoringu i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Poszukiwaniami rozbójnika zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego trzeciego komisariatu. Z informacji posiadanych przez nich wynikało jednak, że sprawcą kradzieży może być osoba bezdomna.

W poniedziałek, uwagę policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej patrolujących wieczorem bielską ulicę Grunwaldzką, zwrócił uwagę zaparkowany na uboczu osobowy golf. W samochodzie znajdował się mężczyzna, który podejrzanie się zachowywał. Policyjny nos nie zawiódł stróżów prawa. Podczas kontroli siedzący za kierownicą mężczyzna wyraźnie denerwował się ich dociekliwością. Chwilę później mundurowi znaleźli u niego marihuanę. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 27-latek został doprowadzony do komisariatu przy ulicy Traugutta. Kiedy zobaczyli go policjanci z bielskiej „trójki”, od razu rozpoznali w nim sprawcę rozboju. 27-latek trafił do policyjnego aresztu, a śledczy zajęli się skompletowaniem przeciwko niemu materiału dowodowego.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Po sprawdzeniu jego kartoteki kryminalnej wyszło na jaw, że w przeszłości odbywał już karę za rozbój. O jego losie zdecyduje niebawem bielski sąd, który wymierzając karę, weźmie pod osąd, że mężczyzna jest recydywistą.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy