Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali podejrzanych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.06.2022 08:46,
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie infrastruktury ciepłowniczej i kradzież elementów rurociągu.
Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali podejrzanych

W poniedziałek po południu dyżurny czechowickiego komisariatu odebrał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy na dwukołowym wózku ręcznym wiozą elementy rozkradzionego wodociągu przy ulicy Górniczej. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy tego dnia pełnili służbę obchodową. Mężczyźni zdążyli się już oddalić, ale mundurowi postanowili skontrolować drogi dojazdowe do okolicznych punktów skupu złomu.

Na jednej z nich zastali 33 i 35-latka, którzy wieźli podejrzany ładunek. Stróże prawa potwierdzili, że przewozili blaszane elementy rurociągu. Skradzione mienie zostało zabezpieczone, a podejrzani o jego kradzież i uszkodzenie wodociągu mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. 33-latek był nietrzeźwy, na policyjnym alkomacie wydmuchał prawie 3 promile alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia sieci wodociągowej i zabór elementów rurociągu o wartości blisko 7 tysięcy złotych. 35-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwo i odbywał w więzieniu karę pozbawienia wolności, dlatego będzie odpowiadał jako recydywista. Za występek, jakiego się dopuścili, grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy