Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.11.2020 11:47,
Świadkowie ujęli, a policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 59-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”.
Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej. Przypadkowi świadkowie zwrócili uwagę na dostawczego renault, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Kiedy zjechał na stację paliw, uniemożliwi mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. Nie pozwolili też, aby kierowca oddalił się pieszo.

Mężczyzna był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwali Policję. Na miejsce dojechali mundurowi z bielskiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości 49-letniego kierowcy.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że bielszczanin miał we krwi blisko 2,5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom!

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy