Szczęśliwy finał poszukiwań 55-latka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.08.2021 09:24,
Szczęśliwie zakończyły się prowadzone w czwartek poszukiwania 55-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego.
Szczęśliwy finał poszukiwań 55-latka

W czwartek (19.08) około 9.10 policjanci z komisariatu w Rajczy otrzymali informację o zaginięciu 55-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Funkcjonariusze w rozmowie z bliskimi ustalili, że mężczyzna wyjechał z domu i nie wiedzieli gdzie mógł się udać.

W trakcie poszukiwań odnaleziono pojazd zaginionego, który był oddalony kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania i znajdował się na parkingu w rejonie masywu leśnego. Aby jak najszybciej odnaleźć poszukiwanego zwrócono się do wyspecjalizowanej Gupy Poszukiwawczej Gopr. Sytuacja była bardzo poważna, bowiem 55-latek, wymagał zażywania leków. Teren w tym rejonie jest zalesiony i górzysty, do tego nie wiadomo było w którym kierunku mógł się udać. Goprowcy wraz z Policjantami przy użyciu sprzętu i psów tropiących natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Po pewnym czasie Ratownicy Gopr odnaleźli wycieńczonego mężczyznę, którego za pomocą specjalistycznego pojazdu terenowego jakim dysponują, przetransportowano w miejsce gdzie oczekiwała pomoc medyczna. Dzięki wspólnym działaniom i profesjonalnemu podejściu Goprowców, poszukiwania zakończyły się sukcesem, a co najważniejsze udało się zapobiec tragedii.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy