Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.09.2022 14:40,
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego grzybiarza
W środę (14.09) około 22.00 dyżurny z komisariatu policji w Rajczy otrzymał informację, że w lesie zaginął 70-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. W rozmowie z rodziną mężczyzny policji ustalili, że 70-latek wyszedł z domu około 15.00 i udał się na grzyby.


Gdy po kilku godzinach nie wracała do domu zaniepokojeni bliscy rozpoczęli jego poszukiwania. Gdy to nie przyniosło rezultatu powiadomili policję. Sytuacja była bardzo trudna bowiem była pora nocna, a teren w który udał się mężczyzna był rozległym masywem leśnym. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział brali policjanci, goprowcy, strażacy z Żywca oraz strażacy ochotnicy z Milówki, Lalik i Kamesznicy.

Do poszukiwań zaangażowano również policyjnego przewodnika z psem tropiącym, przewodników z pasami tropiącymi z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Szczyrku oraz operatora drona termowizyjnego. O godzinie 4.30 poszukiwania przerwano. Po wznowieniu poszukiwań rano, około godziny 10.00 mężczyzna został odnaleziony. Jak powiedział mundurowym, w pewnym momencie, gdy zbierał grzyby ześliznął się ze stromego zbocza i doznał urazu nogi.

Z uwagi, że była już późna pora postanowił noc spędzić w lesie. Rano podjął próbę powrotu do domu podczas, której został odnaleziony. Mężczyzna po przebadaniu przez ratowników medycznych trafił pod opiekę rodziny.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy