Sześciu poszukiwanych listami gończymi zatrzymanych przez bielskich policjantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.08.2020 15:55,

Bielscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali sześciu poszukiwanych w tym dwie osoby poszukiwane listem gończym

Sześciu poszukiwanych listami gończymi zatrzymanych przez bielskich policjantów

Gdy do bielskiej komendy wpłynie list gończy bądź nakaz odbycia kary, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Niestety bardzo często osoby wiedząc o ciążącym na nich wyroku decydują się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Skazani prawomocnym wyrokiem powinni odbywać kary pozbawienia wolności.

Jednak z różnych powodów nie zgłaszają się do zakładów karnych i ukrywają się. Poszukiwanie takich osób czasami trwają wiele lat, gdyż poszukiwanemu w ukrywaniu się często pomagają najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat lub zmieniają region, w którym zamieszkują. Czasami zatrzymanie wynika ze zbiegu okoliczności ale najczęściej jest wynikiem mozolnej i wytężonej pracy policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kolejowej. Zatrzymania dokonali „poszukiwacze” z wydziału kryminalnego bielskiej komendy na podstawie wydanego przez pszczyński sąd listu gończego. Poszukiwany wpadł dzięki szybkiej reakcji kryminalnych, którzy namierzyli jego miejsce aktualnego pobytu. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę zatrzymali w poniedziałkowy wieczór w Bielsku-Białej na ul. Barlickiego policjanci z komisariatu III. 33-letni mieszkaniec Bielska- Białej ukrywał się ponieważ bielski sąd za popełnione przestępstwa orzekł karę blisko półtorej roku pozbawienia wolności. Współpraca policjantów patrolówki i dzielnicowych zakończyła się sukcesem i ukrywający się mężczyzna trafił już do Zakładu Karnego.

Z kolei policjanci z bielskich oddziałów prewencji na terenie jednego z Centrów Handlowych w Bielsku-Białej również w poniedziałkowy wieczór zatrzymali poszukiwanego listem gończym 50- letniego bielszczanina. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu, ukrywał się bowiem bielski sąd skazał go prawomocnym wyrokiem na karę blisko roku pozbawienia wolności.

Następnym zatrzymanym ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości był 45-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. W tym przypadku do zatrzymania doszło we wtorkową noc w Czechowicach–Dziedzicach na ul. Juliusza Słowackiego. Tam na miejsce skierowani zostali policjanci z miejscowego komisariatu bowiem na deptaku miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało 45-latek nie zgłosił się do odbycia zasądzonej przez pszczyński sąd kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Policjanci doprowadzili go już do zakładu karnego.

W Kozach na ul. Ludowej we wtorkowe popołudnie policjanci z Kobiernic zatrzymali 25-latka, który z kolei ukrywał się przed prokuraturą w Tychach,a do ostatniego zatrzymania doszło w Bielsku-Białej na ul. Cegielnianej.

Tam policjanci z komisariatu IV w środę w godzinach wieczornych zatrzymali poszukiwanego przez bielski sąd 57-letniego mieszkańca Bielska-Białej ukrywającego się przed doprowadzeniem do zakładu karnego wobec orzeczonej przez bielski sąd kary pozbawienia wolności. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do zakładu karnego, gdzie spędzi następne kilka miesięcy.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy