Szpital przygotowuje się do drugiej fali koronawirusa

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 15.07.2020 11:45, PG
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przygotowuje się na zapowiadaną przez epidemiologów drugą falę SARS –CoV-2. Placówka zamówiła już cały sprzęt, którego kupno sfinansowane zostanie z 3,4 mln zł dotacji, przyznanej przez Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Szpital przygotowuje się do drugiej fali koronawirusa
Pieniądze przekazane zostały w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. W sumie, do 27 placówek medycznych na Śląsku, wśród których jest Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, trafi 127 mln złotych. 105 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. 12 mln zł to środki z budżetu państwa. Natomiast 6 mln zł to wkład beneficjentów.

Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej podkreśliła, że do końca roku na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii trafi m.in. aparatura medyczna, która pomagać będzie nie tylko w walce z koronawirusem. – Bez tego sprzętu trudno byłoby nam przygotować się na jesień. To właśnie wtedy ma dojść do drugiej fali epidemii SARS –CoV-2. Trzeba również zaznaczyć, że dodatkowe wyposażenie służyć będzie także pacjentom, znajdującym się w ciężkich stanach zdrowia, nie tylko z powodu zachorowania na Covid 19 – powiedziała dyrektor Szpitala Wojewódzkiego.


Dzięki zakupom Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii otrzyma przyłóżkowy aparat RTG, mobilny aparat USG, respiratory wyższej klasy, a także łóżka do intensywnej terapii, tomograf impedancyjny do badań płucnych, osiem kardiomonitorów, pompy infuzyjne strzykawkowe wraz ze stacjami dokującymi oraz wideolaryngoskopy. Szpitalny Oddział Ratunkowy doposażony zostanie w łóżka, skaner żylny, zestaw do trudnej intubacji, który składa się m.in. z trzech endoskopów inkubacyjnych oraz transportową komorę izolacyjną i mobilny aparat USG. Do Centralnej Sterylizacji trafi myjka automatyczna dezynfektor oraz sterylizator parowy.

Zakupione w ramach projektu łóżka szpitalne trafią również na Odcinki Obserwacyjne, wyodrębnione na każdym oddziale szpitalnym.
W ramach projektu dokonana zostanie również przebudowa Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, który już wyposażony został w komorę laminarną z przepływem powietrza drugiej klasy bezpieczeństwa biologicznego z lampą UV.

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej otrzymał także zamrażarkę laboratoryjną oraz zestawy pipet automatycznych.

Nowoczesna aparatura dostarczana będzie do Szpitala Wojewódzkiego partiami do końca roku.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy